Jak używać wcierki do włosów?

Wcierki do włosów są jednym z prostszych sposobów, by szybko poprawić ich wygląd, dodać objętości i wzmocnić w relatywnie krótkim czasie. Czym są i jak stosować wcierki do włosów, by uzyskać bardzo fajne efekty (nie tylko wizualne)? Tym właśnie zajmiemy się dzisiaj! Zapraszamy do lektury.

Czym są wcierki do włosów?

Wcierki to nic innego jak specjalne preaparty w płynie, które aplikuje się na skórę głowy strzykawką, pipetą lub atomizerem. Bazują one przeważnie na naturalnych mieszankach ziół i mają nie tylko wzmocnić włosy, ale także poprawić ukrwienie skóry głowy, a wszystko po to, by włosy były zdrowe i mocne.

Wcierki skutecznie pobudzają cebulki, ale także hamują wypadanie włosów. Zapewniają bardzo fajne efekty, ale nie ma nic za darmo. Stosowanie wcierek bywa problematyczne i wymaga cierpliwości.

Efekty nie pojawiają się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – potrzeba czasu, by włosy odpowiednio się wzmocniły i poprawiły swój wygląd. Powinnyśmy je stosować regularnie, w innym przypadku efekty mogą nie pojawić się wcale.

Kiedy stosować wcierki do włosów?

Wcierki mają bardzo  szerokie zastosowanie i pomagają pozbyć się wielu przykrych dolegliwości związanych ze stanem włosów, ale także skórą na głowie. Można ich używać w przypadku problemów z wypadającymi włosami, łupieżem, suchą lub nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy, a także wtedy, gdy nasze włosy wymagają wzmocnienia i regeneracji.

Warto pamiętać, że regularne stosowanie wcierek może pomóc uregulować poziom wydzielania sebum, dlatego jest wskazane zarówno dla osób posiadających włosy suche, jak i szybko się przetłuszczające.

Używanie delikatnych, ziołowych mieszanek może pomóc też w sytuacji wysypu krostek na głowie czy swędzeniu skóry w tej okolicy. Wszystko to relatywnie tanim kosztem i niewielkim nakładem sił. Wystarczy regularność, by uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

Jak używać wcierki do włosów?

Używanie wcierek do włosów nie jest niczym skomplikowanym. Warto jednak poznać ogólne zasady, które pozwolą maksymalnie wykorzystać ich potencjał i zdecydowanie przyspieszyć efekty.

Włosy suche czy mokre?

Podstawowe pytanie, które wielu z nas ciśnie się na usta gdy myślimy o wcierach to czy stosować je na włosy suche, czy mokre. Dylemat ten można bardzo łatwo rozwiązać i dostosować metodę aplikacji do własnych preferencji. O co chodzi?

Wcierki można nakładać przed myciem głowy, ale jeśli preferujemy taki sposób, należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem. Chodzi przecież o to, by włosy wchłonęły maksymalną ilość składników odżywczych z wcierki. Jeśli bezpośrednio po jej aplikacji wszystko spłuczemy, efekt nigdy nie będzie zadowalający. Wcierkę stosujmy więc przynajmniej 2 godziny przed myciem, a wykorzystamy całą moc i ostateczny efekt będzie taki, jak trzeba!

stosowanie wcierek do włosówRegularne stosowanie wcierek dodaje objętości i poprawia wygląd włosów.

Jeśli preferujesz pielęgnacje włosów po myciu, również możesz to zrobić, ale pamiętaj, by unikać wcierek z dużą zawartością oleju (chyba że Twoje włosy są mocno przesuszone). Pamiętaj jednak, by wcierkę stosować na wcześniej osuszone włosy, ponieważ rozrzedzenie jej wodą pochodzącą zmniejsza skuteczność.

Coraz częściej dostać można specjalne wcierki do stosowania na suchych włosach, których celem jest odbicie kosmków od nasady. Stosujemy je wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu jak największej objętości. Nie zawierają one w swoim składzie oleju, dlatego idealnie nadają się do stosowania właśnie na włosy suche.

Jak poprawnie nakładać wcierki do włosów?

Wiemy już kiedy zdecydować się na nakładanie wcierki, nadszedł więc czas, by poznać ogólne zasady pozwalające poprawnie je nakładać. Nie ma tu specjalnej magii, bo wystarczy nanosić je delikatnie na skórę głowy. W jaki sposób to zrobić? Wszystko zależy od wcierki, którą zakupiłaś. Można użyć atomizera lub strzykawki, ale skuteczna będzie również zwykła pipeta.
Cały sekret polega na tym, by starać się nanieść wcierkę bezpośrednio na skórę głowy, a nie włosy. Aby równomiernie rozprowadzić preparat, rozpoczynamy proces nakładania od przedziałka, a następnie kierujemy się ku bokom.
Po poprawnym nałożeniu wcierki przechodzimy do wykonania delikatnego masażu głowy, który ma na celu poprawę wchłaniania wcierki w skórę głowy i bezpośrednio w cebulki włosów. Wykonując delikatne, koliste ruchy bardzo szybko wmasujemy całość w skórę głowy i cała aplikacja dobiegnie końca.

Ile razy w tygodniu można stosować wcierkę do włosów?

Jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone i potrzebują szybkiego odżywienia, warto stosować wcierki regularnie, każdego dnia. Oczywiście nie chodzi o to, by robić to przez 365 dni w roku, ale niejako nasycić włosy składnikami odżywczymi przez 3-4 tygodnie, a następnie zmniejszyć częstotliwość zabiegów.

Zanim jednak samodzielnie zdecydujemy o czasie stosowania, warto dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do zakupionej wcierki. Może się zdarzyć, że te mocniejsze nie będą wymagały tak długiego stosowania i już po 2 tygodniach uda się doprowadzić włosy do lepszego stanu. W takiej sytuacji nie warto na siłę przedłużać stosowania wcierki i lepiej zrobić krótką przerwę.

Po jakim czasie widać efekty stosowania wcierek do włosów?

Wcierki nie są środkami, które działają natychmiastowo, ale potrafią odwdzięczyć się naprawdę rewelacyjnymi efektami jeśli są stosowane odpowiednio długo i regularnie.

To właśnie regularność jest kluczem, by poprawić wygląd naszych włosów w relatywnie krótkim czasie. Oczywiście wiele zależy od jakości wcierka, którą zastosujemy. Te z domowych przepisów działają łagodniej, ale można je stosować dłużej.

Które warto wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji naszych włosów oraz własnych preferencji. Wydaje się, że warto wypróbować jedne i drugie i samodzielnie wyciągnąć wnioski.

Czy wcierki mogą powodować skutki uboczne?

Wcierki do włosów są zazwyczaj bezpieczne i nie powodują reakcji alergicznych, jednak zawsze warto przetestować nowy produkt na małym fragmencie skóry, aby upewnić się, że nie wywoła on uczulenia lub nie będzie podrażniał wrażliwej skóry na głowie.

Jeśli po użyciu wcierki zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak zaczerwienienie, swędzenie czy pieczenie skóry głowy, natychmiast zaprzestań jej używania.

 

Odpowiedz