Żółte refleksy na jasnych włosach – jak im zapobiegać?

Marzysz o pięknym, chłodnym, platynowym bądź perłowym blondzie? Musisz zachować ostrożność podczas rozjaśniania włosów, żeby przez nieodpowiedni dobór rozjaśniacza bądź jego użycie nie pojawiły się na nich żółte refleksy. To częsty problem, który dotyka nawet zawodowych fryzjerów. Jak się przed nim uchronić i co robić, gdy we włosach pojawią się żółte kosmyki?

Żółte refleksy najczęściej pojawiają się po rozjaśnianiu włosów

Najczęściej żółte refleksy widoczne są na włosach rozjaśnianych. Ma to swoje wyjaśnienie – rozjaśniacz pozbawia włosy naturalnych barwników, natomiast barwnik żółty jest z nich wytrącany jako ostatni. Jeśli więc rozjaśniacz nie zadziała tak, jak powinien, będzie miał zbyt niskie stężenie lub zostanie utrzymany na włosach zbyt krótko, mogą one nabrać nieco żółtego koloru.

Żeby uniknąć żółtych pasm po rozjaśnianiu, pamiętaj przede wszystkim o dwóch ważnych zasadach.

  1. Zawsze zmieniaj kolor włosów stopniowo. Nagłe rozjaśnienie o kilka tonów zwiększa ryzyko pojawienia się niechcianych odcieni.
  2. Wybieraj jedynie profesjonalne rozjaśniacze o odpowiednim stężeniu. Im wyższe stężenie takiego produktu, tym wyraźniej może on rozjaśnić włosy, jednak jego działanie będzie mocniejsze i bardziej dla nich szkodliwe.

Jeśli chcesz rozjaśnić swoją fryzurę o kilka tonów, rób to stopniowo lub skorzystaj z pomocy profesjonalisty, żeby uniknąć nieprzewidzianych efektów, i to zarówno w postaci żółtych refleksów, jak i nadmiernie zniszczonych włosów.

Dobierz właściwą farbę, a uzyskasz odpowiedni kolor

Rozjaśniacz to nie wszystko – na uzyskany kolor, w tym także refleksy, ma wpływ również wybierana farba do włosów. Chłodny jasny brąz farba wybierana dla włosów rozjaśnianych nie powinna mieć w sobie ciepłych, zwłaszcza żółtych tonów, które zwiększą ryzyko pojawienia się niechcianych odcieni. Zawsze wybieraj jedynie farby najwyższej jakości o pewnym działaniu i w chłodnych odcieniach, przynajmniej na początku przejścia do docelowego koloru.

Chcesz po rozjaśnianiu nosić na głowie ciepły truskawkowy blond lub jasny odcień kasztanowy o delikatnie rudych refleksach? To piękne kolory, ale jeśli rozjaśniasz włosy po raz pierwszy, na początek wybierz chłodne odcienie, które staną się bazą dla kolorów nakładanych później. W ten sposób unikniesz żółtych kosmyków, a docelowy kolor pięknie i równomiernie pokryje Twoją fryzurę.

Tonery do włosów – sięgnij po nie zamiast kolejnej porcji farby

Jeżeli pomimo ostrożności i doboru odpowiedni kosmetyków na Twoich włosach i tak pojawiły się żółte refleksy, nie panikuj – to częsty problem, z którym można sobie dość łatwo poradzić. Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie powtarzać aplikacji rozjaśniacza, zwłaszcza od razu po poprzednim zabiegu. Ponowne nałożenie tego samego produktu wcale nie gwarantuje uzyskania innych efektów, za to z pewnością osłabi włosy, a nawet trwale je zniszczy.

Do pozbycia się niechcianych odcieni z włosów po farbowaniu i rozjaśnianiu służą tonery, czyli delikatne produkty do koloryzacji działające na włosy jedynie z zewnątrz. Świetnie neutralizują niepożądane refleksy i nadają włosom pięknego połysku.

Potrafią również estetycznie podkreślić i odświeżyć kolor, a nawet zamaskować nierównomierne krycie farby. Tonery to różnorodne produkty, wśród których znaleźć można zarówno kremy koloryzujące o silnym działaniu, jak i delikatne kosmetyki służące do codziennego użytku.

Odpowiedz