Maseczka z jajka na włosy – jak zrobić i na co działa?

Uważasz, że jajka przydają się wyłącznie w kuchni? Jesteś w błędzie! Świeże jaja kurze to ulubiony kosmetyk naszych babć. Jak przygotować maseczkę z jajka? Jak często ją stosować i na co tak właściwie działa? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Jak działa maseczka z jajka do włosów?

Odpowiednio przygotowana maseczka z jajka dobrze wpływa na kondycję włosów. Jest ona zalecana w sytuacji, gdy nasze włosy są mocno zniszczone i pozbawione blasku. Jeśli niewłaściwą pielęgnacją doprowadziłaś, że Twoje włosy wyglądają na słabe i zniszczone, to taka domowa maseczka z jajek może przywrócić im dawny blask.

Wiele osób twierdzi, że regularne stosowanie jajek na włosy przyczynia się do ich szybszego wzrostu. Włosy mają być też gęstsze i grubsze.

Warto wiedzieć, że taka maseczka poprawia nawilżenie skóry głowy i zapobiega powstawaniu łupieżu. Jako że bazuje na naturalnych składnikach, jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych.

Maseczka z jajka na włosy – efekty

Zastanawiasz się jakie efekty można osiągnąć, stosując taką naturalną maskę na bazie jajek? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wszystko zależy od aktualnego stanu Twoich włosów. Jeśli są mocno zniszczone i przesuszone, to efekty mogą być naprawdę spektakularne. Jeżeli jednak wyglądają dobrze, to nie spodziewaj się cudów. To przecież tylko jajka!

Polecamy: Co zrobić, żeby włosy urosły 20 cm w miesiąc?!

Regularne stosowanie maski z jajka powoduje bardzo fajne efekty. Dość szybko widać, że włosy stają się mniej podatne na łamanie. Są lepiej nawilżone i gładsze w dotyku. Jeśli cierpisz na łupież, taka naturalna maseczka może zmniejszyć jego nasilenie lub całkiem wyeliminować ten problem.

Pamiętajmy, że maskę z jajka można wzbogacić o różne dodatki takie jak miód, cytrynę czy olej rycynowy. Wszystko zależy jednak od tego co chcemy osiągnąć.

Maseczka z jajka na włosy – jak ją zrobić (przepis)

Jajko dostarcza naszym włosom sporą porcję białka, te więc odwdzięczają się szybkim wzrostem i ładnym wyglądem. Jak przygotować prostą maskę na bazie jajka?

Przepis jest bardzo prosty. Do miski wbijamy 2 świeże jajka i dodajemy 2 łyżeczki oliwy z oliwek. Jeśli jej nie mamy, możemy zastosować inny olej roślinny. Jajko umieszczamy w miseczce i starannie roztrzepujemy, dolewając w międzyczasie oliwę.

Taką maseczkę stosujemy na włosy bezpośrednio po umyciu, a następnie nakładamy na głowę czepek kąpielowy lub owijamy je starannie folia. Tak nałożoną maskę z jajek trzymamy na włosach przez około 15-20 minut. Po tym czasie myjemy włosy zimną wodą, możemy również dodatkowo zastosować ulubioną odżywkę, ale nie jest to wymagane.

Maseczka z jajka i cytryny na włosy

Jeśli Twoje włosy często się przetłuszczają, to do maseczki jajecznej warto dodać odrobinę cytryny. Ma one właściwości wysuszające i nie należy jej stosować w przypadku włosów suchych. Aby przygotować taką maseczkę z jajka i cytryny, wystarczy użyć wcześniej opisanego przepisu, ale do jajek dodać zamiast oliwy, jedną łyżkę świeżo wyciśniętego soku z cytryny.

Polecamy: Chcesz wzmocnić włosy? Zastosuj skrzyp polny!

Warto pamiętać, że cytryna może delikatnie rozjaśniać włosy!

Jak często stosować maseczkę z jajka na włosy?

Maseczkę z jajka na włosy powinno się nakładać 2-3 razy w tygodniu. Można to oczywiście robić zdecydowanie częściej na samym początku kuracji, gdy włosy są mocno zniszczone i suche.

Pamiętajmy, że taka maska z jajek bazuje na naturalnych składnikach i nie powoduje skutków ubocznych. Częstotliwość należy więc dostosować do własnych potrzeb.

Jak nakładać maseczkę z jajek na włosy (suche czy mokre?)

Zarówno nakładanie maseczki z jajka na włosy suche, jak i mokre ma swoje uzasadnienie. Z jednej strony nakładanie jej na włosy suche powinno zapewnić lepsze wchłanianie składników odżywczych, z drugiej, gdy włosy są tłuste, teoria ta nie ma uzasadnienia.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc nakładanie maski na umyte i wysuszone włosy. Jako że jest to dość problematyczne, przyjęło się, że maseczkę nakłada się na mokre włosy, tuż po ich umyciu.

Jedna odpowiedź

  1. Patti

Odpowiedz