Kulki gejszy – dobry sposób na wzmocnienie mięśni kegla?

Na rynku istnieje wiele gadżetów erotycznych, których zadaniem jest poprawa jakości życia intymnego kobiet i mężczyzn. Kulki gejszy mają według producentów wzmocnić mięśnie dna miednicy i zapewnić tym samym lepsze doznania w trakcie stosunku. Czym są kulki dopochwowe? Jakie efekty przynosi ich stosowanie?

Czym są kulki gejszy i do czego służą?

Kulki dopochwowe, kulki miłosne, kulki waginalne te wszystkie nazwy odnoszą się do tego samego przedmiotu – kulek gejszy. Ten gadżet erotyczny pomaga ćwiczyć mięśnie Kegla. Jeżeli chodzi o wygląd to, kulki dopochwowe, jak nazwa wskazuje, mają kształt kul, które połączone są ze sobą sznureczkiem. Kulki waginalne można spotkać w różnych rozmiarach, które najczęściej mieszczą się w przedziale 3,5 – 4 cm średnicy.

Podstawowa nazwa kulek gejszy związana jest ściśle z ich historią, która sięga VI wieku – już wtedy odkryto, jaki cudowny wpływ na ludzkie ciało miało stosowanie kulek waginalnych. Gadżet ten stosowały gejsze w Japonii, Chinach, Tajlandii, ich zadanie polegało na usatysfakcjonowaniu mężczyzn. Zamysłem ich stosowania było zwiększenie doznań u mężczyzn, dlatego kobiety umieszczały je w pochwie podczas stosunku.

Z czasem zaczęto jednak zauważać, że stosowanie kulek Kegla wpływa na poprawę, wzmocnienie doznań także u kobiety.

To kulki waginalne stanowiły podstawę do pomysłu na tzw. pocałunek singapurski, czyli doprowadzenie mężczyzny do spełnienia, wykorzystując do tego celu, tylko wyćwiczone dzięki zastosowaniu kulek dopochwowych, mięśni Kegla. W zbliżeniu tym nie są wykonywane, żadne inne ruchy, pokazuje to jednoznacznie, jak wielkie podczas zbliżenia ma znaczenia wytrenowanie tych właśnie mięśni. Stosowanie tego gadżetu zapewnia utrzymanie mięśni dna miednicy w idealnej kondycji, co jest niezwykle ważne w kontekście ogólnego zdrowia kobiety.
kulki waginalne różnią się wagą i wymiarem

Mięśnie dna miednicy – dlaczego są tak ważne?

U kobiet wraz z upływem czasu mięśnie dna miednicy słabną. Wyćwiczenie ich jest ważne jeżeli chodzi o życie seksualne, jak i zdrowie kobiety w wielu aspektach. Mięśnie dna miednicy są zespołem całej grupy, zalicza się do nich 14 mięśni, które są przeplatane nerwami, dodatkowo otoczone są tkanką łączną i to one zamykają otwór w miednicy od dołu. Ten zespół mięśni otacza cewkę moczową, odbyt i pochwę.

To mięśnie Kegla podpierają wszystkie organy narządu rodnego kobiety, wpływają także na stabilizację kręgosłupa.

Nazwa tej grupy mięśni wywodzi się od nazwiska lekarza ginekologa, który w latach 40. XX wielu przeprowadził badania naukowe, w których udowodnił ogrom znaczenia mięśni dna miednicy dla funkcjonowania całego organizmu kobiety. To one są odpowiedzialne za prawidłowe ciśnienie w śródbrzuszu oraz stabilizację kompleksu lędźwiowo-miedniczo–biodrowego.

Kegl wskazał także na zależność niewydolności pęcherza moczowego od stanu mięśni dna miednicy, opracował on też zestaw ćwiczeń, które mają na celu poprawę funkcjonowania mięśni dna miednicy. Ćwiczenia te nie są trudne, a ich wykonywanie przynosi bardzo wiele pozytywnych, długofalowych skutków.

Jakie są rodzaje kulek gejszy?

Wraz z biegiem czasu i coraz większej popularyzacji kulek gejszy zaczęto je produkować w kilku odmianach. Do najbardziej popularnych rodzajów kulek dopochwowych zaliczyć można:

  • kulki gejszy grawitacyjne,
  • kulki dopochwowe biofeedback,
  • kulki Kegla wibrujące,
  • kulki waginalne silikonowe.

Coraz więcej kobiet decyduje się na ćwiczenia mięśni Kegla, wykorzystując do tego celu erotyczne gadżety, dostępne z gamy kulek waginalnych. Kulki Kegla nazywa się inaczej progresywnymi. Są to minimum dwa ciężarki, które mają różną wagę. Stosowane są głównie jako część gry erotycznej.

Ćwiczenie mięśni Kegla przy pomocy kulek waginalnych biofeedback jest bardzo skuteczne. Ich wyjątkowa budowa – umieszczenie wewnątrz większych kulek mniejszych na zasadzie grzechotek, stymuluje drgania mięśni miednicy, powodując ich skurcz, który jest mimowolny.

Polecamy: Problem z libido? Dowiedz się jak zwiększyć ochotę na seks!

Silikonowe kulki waginalne to bardzo dobry wybór, dla osób praktycznych i zabieganych. Gadżety erotyczne wykonane z silikonu bardzo łatwo utrzymać w czystości. Prosto je ogrzać, a temperatura, jaką dzięki temu osiągają, długo się utrzymuje. Warto także pamiętać, że przy tym rodzaju materiału nie należy stosować lubrykantów, w których składzie znajduje się silikon – mogą przez to bardzo szybko ulec uszkodzeniu.

Kupując silikonowe kulki waginalne, musimy pamiętać, żeby wybierać lubrykanty, których receptura oparta jest na wodzie. Wibrujące kulki gejszy to nowość na rynku. To one właśnie zapewniają najbardziej intensywne doznania erotyczne. Gra wstępna przy użyciu wibrujących kulek dopochwowych angażuje oboje partnerów, ponieważ sterowanie poziomem wibracji odbywa się przy użyciu pilota, którym może sterować partner.

Kulki progresywne są polecane bardziej jako urozmaicenie gry wstępnej niż do ćwiczeń mięśni Kegla.

Ćwiczenia kulkami gejszy – jak powinny wyglądać?

Trening mięśni Kegla może mieć różny przebieg. Czas trwania ćwiczeń można dostosować, dopasować do indywidualnych upodobań, możliwości oraz predyspozycji. Może to być kilka, kilkanaście minut, a także kilka godzin. Tutaj najważniejsza jest systematyczność. Wzmocnienie mięśni kegla wymaga regularności, kiedy efekty pojawią się, mogą naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Założenie kulek waginalnych można porównać do zakładania tamponu. Podczas ich aplikacji konieczne jest rozluźnienie się oraz przybranie odpowiedniej pozycji. Zakładanie kulek gejszy nie powoduje dyskomfortu, żeby proces ten przebiegł bezproblemowo, warto użyć środka, który dodatkowo nawilży ścianki pochwy, umożliwiając tym samym płynne wprowadzenie kulek.

Jeżeli chodzi o głębokość, na jaką będą wprowadzone kulki waginalne, należy ją dostosować indywidualnie, tak by odczuwać komfort. Do działania kulek potrzebny jest ruch, niestety nie spełnią one swojej funkcji podczas odpoczynku, czy siedzenia. Kulki Kegla działają najlepiej, kiedy kobieta porusza się, np. spacerując. Dodatkowe wprawienie w ruch miednicy, poruszając nią na boki, a także w przód i w tył, podniesie efektywność ćwiczeń z kulkami miłości.

Zwiększenie intensywności ćwiczeń mięśni Kegla można uzyskać, stosując kulki dopochwowe podczas treningu np. joggingu, czy aerobiku, tańca. Należy jednak pamiętać, że stosowanie tego rodzaju treningu, należy wykonywać z umiarem, dzienny czas ćwiczeń, nie powinien być większy niż 3 godziny.
kulki różni material, ciężar i przeznaczenie

Czy można stosować kulki gejszy w ciąży?

Poród jest ogromnym wysiłkiem dla ciała kobiety. Żeby zmaksymalizować bezproblemowy przebieg porodu, warto wzmacniać mięśnie miednicy, należy to jednak robić przed zajściem w ciąże. Obciążenie mięśni Kegla przez dziecko znajdujące się we wnętrzu kobiety jest duże, dlatego nie należy dodatkowo poddawać ich treningowi.

Możliwe jest skorzystanie z kulek dopochwowych w ostatnim, trzecim trymestrze, decyzja taka zawsze powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym albo położną.

Przetrenowanie mięśni Kegla może bowiem przynieść odwrotny do zamierzonego skutku podczas porodu – utrudnić jego przebieg, który może przejawić się jak problem z rozluźnieniem tej grupy mięśni. Warto jednak wrócić do trenowania już po porodzie i w ten sposób wzmocnić osłabione mięśnie Kegla.

Ile kosztują kulki gejszy?

Ceny, za jakie możemy kupić kulki waginalne, są różne. Wszystko uzależnione jest od konkretnego modelu oraz materiału, z jakiego jest wykonany. Najprostsze modele dostępne są w sklepach już za kilkadziesiąt złotych, jednak im bardziej zaawansowany model i lepszej jakości materiały zastały użyte do produkcji, tym wyższa jest cena takich produktów.
Jak czyścić kulki gejszy?

Polecamy: Co zrobić, gdy pęknie prezerwatywa?

Stosując erotyczne gadżety, należy starannie przestrzegać zasad higieny. Kulki gejszy powinny być umyte przed każdym użyciem. Nie należy także zapomnieć o ich wyczyszczeniu każdorazowo po ich użyciu. Do tego celu najlepiej sprawdza się mycie kulek waginalnych w delikatnym detergencie dodanym do wody. Można także czyścić kulki dopochwowe, używając żelu, który jest przeznaczony do higieny intymnej.

Kulki gejszy – kiedy efekty?

Każdy organizm jest inny, inaczej reagujemy też na ćwiczenia mięśni kegla. Regularne stosowanie kilek gejszy powinno zapewnić dość szybkie efekty, powinny pojawić się one po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia ćwiczeń.

Pamiętaj, że najlepszą metodą na ćwiczenia z wykorzystaniem kulek jest ruch. To właśnie podczas poruszania się mięśnie ćwiczą najlepiej. Wystarczy spacer, by wprawić kulki kegla w ruch – to sprawi, że uzyskamy szybsze i mocniejsze efekty.

Gdy uda się wzmocnić mięśnie bez trudu będziesz mogła uprawiać bardziej zaawansowane ćwiczenia takie jak bieganie czy aerobik. To z kolei przyczyni się do jeszcze fajniejszych efektów. Pamiętaj, że na efekty wpływ ma również odpowiednio dobrany rozmiar kulek i regularne ćwiczenia.

Czy są jakieś przeciwwskazania do używania kulek gejszy?

Kulki Kegla stosuje się jako profilaktykę zdrowotną. Istnieje jednak kilka sytuacji, kiedy ich używanie jest przeciwwskazane. Przede wszystkim są to dwa pierwsze trymestry ciąży.

Właściwa praca mięśni dna miednicy jest bardzo ważne dla funkcjonowania całego organizmu, każdej kobiety. Ich działanie jest bardzo rzadko sprawdzane przez lekarzy, warto więc zadbać o nie na własną rękę i cieszyć się dobrym zdrowiem, przez długie lata.

Komentarzy

  1. alkaa
  2. magdzia
    • Ola2021
  3. Magda
  4. Mirek

Odpowiedz