Necking – czym jest, jak zacząć i czy warto?

Necking cieszy się coraz większą popularnością, bo dzięki niemu możemy dostarczyć partnerowi sporo przyjemności, ale co tak naprawdę kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Na czym dokładnie polega necking i dlaczego warto poznać jego tajniki?

Co to necking?

Necking to pieszczoty górnej części ciała, w szczególności szyi (neck – ang. szyja), ale nie tylko – to także głaskanie, drapanie, ssanie i delikatne podgryzanie okolic obojczyków i ramion. Jak dobrze wiemy, skóra w tej okolicy jest niezwykle wrażliwa, a wszystko dlatego, że obszar ten jest bardzo mocno unerwiony.

Partnerzy w takcie stosunku bardzo szybko przechodzą do miejsc intymnych, a przecież głowa, włosy, uszy i szyja to miejsca, których pieszczoty mogą dostarczyć ogromną porcję erotycznej przyjemności. Necking przeważnie jest częścią gry wstępnej i trudno się temu dziwić, bo dzięki niemu może rozpalić i wprowadzić partnerkę na wyższy poziom podniecenia.

Dla wielu par necking jest pierwszą formą aktywności seksualnej i warto poznać techniki, które pozwolą dostarczyć za jego pomocą sporej porcji przyjemności partnerce lub partnerowi.

Najpopularniejsze techniki w neckingu, czyli jak pieścić szyję kobiety?

Necking jest stosunkowo prosty i bez wątpienia każdy może zostać jego królem. Wystarczy obserwować reakcję partnerki i dostosować intensywność i rodzaj pieszczot do jej preferencji. To wcale nie jest trudne pod warunkiem, że nasz parter akceptuje takie pieszczoty. Warto wiedzieć, że nie każdy lubi delikatny dotyk w okolicach szyi. Jeśli Twoja kobieta reaguje na taki rodzaj gry wstępnej śmiechem, nie warto kontynuować.

Na szczęście istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że takie pieszczoty mogą kogoś drażnić. Necking to nie tylko całowanie, ale także lizanie, masowanie, a także delikatne podgryzanie okolic szyi i obojczyków. Tutaj nie warto przesadzać z intensywnością, ale obserwując reakcje partnera, bardzo szybko dowiesz się co tak naprawdę lubi.

Część osób osiągając duże podniecenie, preferuje bardziej intensywne pieszczoty, bo sprawiają im one przyjemność. Wtedy delikatne podgryzanie może okazać się niezwykle przyjemne i dostarczy sporo przyjemności.

Często wystarczy jednak ciepły oddech i delikatne muśnięcia ustami i językiem. Pamiętaj, że necking to nie tylko pieszczoty szyi, dotykaj delikatnie jego/jej skóry za uszami, okolicy obojczyków – to jedne z najbardziej unerwionych miejsc na naszym ciele.

Bardzo często intensywne pieszczoty w okolicy karku mogą zakończyć się niewielkim krwiakiem (malinką). Pamiętaj, że nie zawsze taka niespodzianka będzie dla Twojej partnerki przyjemna – dostosuj więc intensywność pieszczot, by uniknąć takiej sytuacji!

Czego nie robić w neckingu?

Necking to żadne skomplikowane techniki, ale warto wystrzegać się pewnych błędów, bo mogą one sprawić, że zepsujemy atmosferę w sypialni i zamiast ogromnej dawki przyjemności i podniecenia, zejdzie z nas powietrze.

Jednym z popularnych błędów jest zbyt duża ilość śliny, której używamy w trakcie pieszczot. Pamiętaj, że wystarczy delikatnie zwilżyć usta. Przesadnie ślinienie może sprawić, że partnerka będzie miała dość, zanim jeszcze zaczniesz.

Innym błędem są zbyt intensywne pieszczoty. W neckingu nie chodzi o to, by wbić zęby w skórę partnera, a delikatnie go pieścić. Przesadnie mocne gryzienie nie tylko nie będzie przyjemne, ale może dodatkowo być przyczyną mało estetycznych krwiaków. Pamiętaj, by panować nad intensywnością pieszczot!

Bardzo często podczas neckingu, ale też innego rodzaju pieszczot zapominamy o podstawowej zasadzie, jaką powinna być baczna obserwacja reakcji na nasze pieszczoty. Pamiętaj, że druga osoba wysyła jasne sygnały i ich odpowiednia interpretacja jest kluczem do udanego życia seksualnego! Jeśli widzisz, że partner nie przejawia zainteresowania daną formą pieszczot – odpuść i zmień podejście!

Odpowiedz