Czy botulina jest bezpieczna – fakty i mity na temat toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa jest substancją stosowaną w medycynie estetycznej i terapeutycznej od ponad dwóch dekad. Substancja, znana powszechnie jako botoks, cieszy się niezmienną sławą jako metoda walki ze zmarszczkami mimicznymi. Popularność zabiegów sprawia, że powstaje również wiele nieprawdziwych teorii na temat botoksu, które mogą wprowadzać w błąd potencjalnych pacjentów. Chcesz zapisać się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, ale obawiasz się powikłań? Dowiedz się więcej na temat botoksu i jego oddziaływaniu na organizm.

Czym jest toksyna botulinowa?

Jest to najpotężniejsza znana substancja toksyczna, która działa poprzez blokowanie impulsów nerwowych prowadzących do mięśni, co prowadzi do ich czasowej blokady.
Botoks zyskał ogromną popularność przede wszystkim w medycynie estetycznej. Jego główną funkcją jest tymczasowe osłabienie aktywności mięśni, co prowadzi do redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak: lwia zmarszczka, kurze łapki, czy zmarszczki na czole.

Zastosowanie toksyny botulinowej nie ogranicza się jednak wyłącznie do celów estetycznych. Botoks wykorzystywany jest także w leczeniu bruksizmu, zabiegach na nadpotliwość, terapii schorzeń okulistycznych, urologicznych oraz różnych przypadłości neurologicznych (migreny).

Czy botoks jest bezpieczny?

Botoks jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, o ile jest wykonywany przez doświadczonego lekarza bądź kosmetologa. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji, przeprowadzić szczegółową konsultację z doświadczonym specjalistą.

Przeciwwskazania do terapii toksyną botulinową:
– uczulenie na składniki preparatu,
– stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– przyjmowanie niektórych preparatów leczniczych, np. leków przeciwzakrzepowych,
niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
– ciąża i karmienie piersią.

Ile utrzymuje się efekt zabiegu botuliną?

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej jest popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Chociaż kobiety nadal dominują jako główna grupa pacjentów korzystających z botoksu, coraz więcej Panów decyduje się na iniekcje w celu redukcji zmarszczek mimicznych i poprawy proporcji twarzy.

Efekt zabiegu botoksu utrzymuje się zazwyczaj od sześciu do nawet kilkunastu miesięcy. Zabieg ten trwa zazwyczaj kilkanaście minut i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności niemal natychmiast po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Pełny efekt nie jest widoczny od razu, zmiany zauważalne są stopniowo w ciągu kilku dni po zabiegu.

Pokonaj oznaki starzenia w kilka minut!

Toksyna botulinowa, powszechniej zwana botuliną to preparat wykorzystywany w medycynie na całym świecie. Został objęty szczegółowymi badaniami, które trwają nieprzerwanie od lat 70. Lekarze, obserwując działanie substancji na poszczególne części ciała, dowiedli, że stosowanie preparatu w kontrolowanych warunkach nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka.

W gabinecie Stomatologia Stępczyńscy doświadczeni specjaliści nie tylko poprawią wygląd uśmiechu, ale i pokonają oznaki starzenia się w zaledwie kilka minut. Wszystko dzięki nowoczesnym preparatom, oraz autorskiej metodzie LipsOn, oraz EyesOn przy użyciu których są w stanie przywrócić twarzy dawne, naturalne piękno.

Obawiasz się igieł? Zabieg nic nie boli, ponieważ skóra przed zabiegiem zostaje znieczulona specjalnym preparatem stosowanym przy wykonywaniu tatuaży.
Dowiedz się więcej – https://stepczynscy-stomatologia.pl/medycyna-estetyczna/

Odpowiedz