Jakich kosmetyków warto używać po porodzie?

Nie da się ukryć, że po urodzeniu dziecka perspektywa kobiety zmienia się, a większość jej działań jest ukierunkowana na jeden cel: troskę o dobro dziecka. Dla zachowania równowagi powinna ona iść w parze z dbaniem o siebie, w czym może pomóc prosta, ale skuteczna rutyna pielęgnacyjna stworzona z myślą o świeżo upieczonych matkach.

Kosmetyki po porodzie, które przeciwdziałają rozstępom

Radość z macierzyństwa nie powinna być zakłócona żadnymi obawami, zwłaszcza tymi dotyczącymi czegoś tak błahego, jak rozstępy. Walkę z nimi najlepiej rozpocząć już na początku ciąży i kontynuować wtedy, gdy dziecko pojawi się już na świecie. Ujędrniająca pielęgnacja pomoże uporać się także z nadmiarem skóry po porodzie i z utratą jej elastyczności.

Jak wybrać kosmetyki po porodzie, które poprawią napięcie skóry? Na uwagę zasługują chociażby preparaty o działaniu nawilżającym i natłuszczającym, które zawierają naturalne masła i oleje, kwas hialuronowy czy glicerynę. Warto też włączyć do pielęgnacji kosmetyki o działaniu przeciwzapalnym i wzmacniającym, np. z wyciągiem z wąkroty azjatyckiej lub peptydami.

Prosta i szybka pielęgnacja twarzy dla świeżo upieczonej mamy

Zmiany fizjologiczne zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży mogą doprowadzić do pogorszenia kondycji skóry. Oznaką tego może być pojawienie się trądziku, rumienia i przebarwień, jak również długotrwałe przesuszenie. Dodatkowo, wysiłek towarzyszący samemu porodowi skutkuje często popękaniem naczynek.

Twarz młodej mamy potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Niestety, w natłoku obowiązków związanych z opieką nad noworodkiem i dolegliwości połogowych trudno znaleźć czas tylko dla siebie. W związku z tym rutyna pielęgnacyjna powinna być skondensowana i możliwa do wykonania w ciągu kilku minut – np. wtedy, gdy dziecko wreszcie zaśnie.

Najlepsza pielęgnacja twarzy to taka, która jest ukierunkowana na konkretne potrzeby, np. uszczelnienie naczynek, zmniejszenie widoczności przebarwień czy wzmocnienie bariery skóry. Na pewno nie może w niej jednak zabraknąć nawilżenia i ochrony przeciwsłonecznej.

Jak walczyć z wypadaniem włosów po ciąży?

Ciąża wiąże się także z burzą hormonów, która nie uspokaja się od razu po porodzie i połogu. Jednym z objawów tego procesu może być wzmożone wypadanie włosów. Jak z tym walczyć?

Dobrym pomysłem będzie wybór łagodnie działających kosmetyków, które nie będą potęgować problemu. Nie zaszkodzi również wzbogacić rutynę pielęgnacyjną o preparaty aplikowane bezpośrednio na skalp, np. oleje lub wcierki o działaniu przyspieszającym wzrost włosów. Jeśli ich aplikacja zostanie połączona z delikatnym masażem skóry głowy, być może uda się osiągnąć podwójną korzyść. Pobudzając w ten sposób skórę, można poprawić jej dotlenienie i mikrokrążenie, czego efektem będzie wysyp tzw. baby hair, czyli nowych włosów.

Odpowiedz