Serum peptydowe nie tylko na zmarszczki. Kiedy warto je stosować?

Peptydy są hitem kosmetycznym ostatnich lat. Zmniejszają widoczność zmarszczek, ale posiadaczki cery dojrzałej pokochały je także za szereg innych właściwości. W czym jeszcze naszej cerze mogą pomóc peptydy i kiedy warto po nie sięgnąć?

Co to są peptydy i jakie funkcje pełnią?

Peptydy to cząsteczki złożone z sekwencji aminokwasów. Od tego, jak długi i jak ułożony jest ten łańcuch uzależnione jest działanie danego peptydu.

Peptydy występują naturalnie w naszym organizmie i biorą udział w ważnych procesach biologicznych, które odpowiadają m.in. za kondycję naszej cery. Z wiekiem ich poziom spada. Na szczęście współczesna biotechnologia jest w stanie laboratoryjnie odtworzyć sekwencję aminokwasów występującą w naturalnych peptydach, a co za tym idzie, naśladować mechanizmy ich działania.

W kosmetykach wyróżniamy trzy rodzaje peptydów. Na opakowaniach produktów występują pod różnymi nazwami i nieco różnią się sposobem działania.

Zacznijmy od tego, co to są peptydy sygnałowe, do których należy np. Tripeptide-1. Ich zadaniem jest stymulacja komórek do syntezy kolagenu i elastyny. Przekłada się to m.in. na mniejszą widoczność zmarszczek.

Neuropeptydy blokują gwałtowne skurcze mięśni, zapobiegając powstawaniu zmarszczek mimicznych.

A co to są peptydy transportujące? Pełnią one rolę przekaźnika i pomagają wnikać substancjom aktywnym w głębokie warstwy skóry.

Kiedy sięgnąć po serum peptydowe i na jakie efekty liczyć?

Serum peptydowe będzie dobrym wyborem zwłaszcza dla kobiet po 40. roku życia, które chcą walczyć z pierwszymi oznakami starzenia skóry. Zmarszczki to tylko jeden z problemów, z jakim boryka się dojrzała cera. Jej potrzeby są znacznie szersze. Po 40. roku życia, głównie w następstwie zmian hormonalnych związanych ze stopniowym wyhamowywaniem pracy jajników, skóra wolniej się regeneruje, staje się ziemista i przesuszona, traci gęstość i objętość.

Serum peptydowe może pomóc na te wszystkie bolączki. Peptydy mogą oddziaływać na fibroblasty produkujące kolagen i elastynę, które odpowiadają za sprężystość, elastyczność i nawilżenie skóry. Peptydy sygnałowe są odpowiedzialne za stymulację syntezy kolagenu i elastyny, wskutek czego, skóra jest wyraźnie bardziej jędrna i wygładzona. Poza tym działają nawilżająco, pielęgnują wiotką skórę i dzięki temu poprawiają owal twarzy. Kosmetyki te spłycają zmarszczki, ale i łagodzą stany zapalne, przyspieszają gojenie oraz zwalczają wolne rodniki.

Weźmy pod uwagę także to, że serum oprócz peptydów zawiera też np. wyciągi roślinne. Kropla tego kosmetyku dostarczy Ci bogatej kompozycji składników wykazujących działanie antyoksydacyjne, regeneracyjne, łagodzące i nawilżające.

Jeśli chcesz długo cieszyć się młodzieńczym wyglądem skóry, stosuj ideę Inner Outer Care Dabi’a. Serum peptydowe działa miejscowo, a skóra potrzebuje przede wszystkim dostarczenia cennych składników odżywczych „od wewnątrz”. Pomoże w tym odpowiedni suplement diety.

Odpowiedz