Klinika medycyny estetycznej – dowiedz się, dlaczego odwiedzają ją mężczyźni!

Jednym z największych mitów dotyczących medycyny estetycznej jest ten odnoszący się do osób korzystających z jej usług. Wbrew pozorom i powszechnemu przekonaniu, korzystają z niej nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni, którzy, tak samo jak wiele pań, chcą pozbyć się kompleksów i zadbać o to, aby ich skóra wyglądała doskonale mimo upływu lat. Z jakich zabiegów korzystają panowie? Odpowiadamy!

Mężczyźni a medycyna estetyczna

Stereotyp dotyczący tego, że tylko kobiety korzystają z usług, jakie proponuje klinika medycyny estetycznej, nie jest całkowicie bezpodstawny. Wielu mężczyzn do dziś stosuje bardzo podstawowe techniki pielęgnacji cery i ciała, nie lubią też oni spędzać zbyt wiele czasu w gabinetach kosmetycznych.

Współczesna medycyna estetyczna stawia jednak na szybkie, a skuteczne zabiegi, spośród których dużą część stanowią te spowalniające procesy starzenia. Oprócz tego zwiększa się świadomość na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dlatego też panowanie, zachęceni szybką i efektowną wizytą, coraz częściej odwiedzają kliniki medycyny estetycznej.

Najczęściej wybierane zabiegi

Mężczyźni najczęściej stawiają właśnie na te zabiegi, które mogą pomóc im opóźnić powstawanie zmarszczek oraz spowolnić wiotczenie skóry. Wybierają krótkie, ale intensywne i skuteczne procedury:

  • mezoterapia – jest to zabieg polegający na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych poprzez mikro nakłucia. Odpowiednie składniki pomagają nawilżyć skórę od środka poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny.
  • peeling enzymatyczny – jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który umożliwia skuteczną detoksykację i złuszczanie, bez wykorzystywania grubych drobinek ścierających skórę. Zamiast nich wykorzystywane są enzymy aktywne, na przykład te pochodzące z owoców.
  • laseroterapia – bezinwazyjny zabieg polegający na naświetlaniu skóry wiązką lasera, przenikającego do jej głębokich warstw i pobudzającego produkcję elastyny oraz kolagenu.

Niezależnie od tego, jak zaawansowany jest zabieg, warto wykonywać go w sprawdzonej klinice takiej jak https://klinikatazbir.pl, która posiada nowoczesny sprzęt i wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą.

Zabiegi, które mogą poprawić jakość życia

Warto pamiętać o tym, że medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi upiększające, lecz także te, dzięki którym każdy może czuć się lepiej – psychicznie i fizycznie. Z jakimi problemami może pomóc?

  • nadpotliwość – wielu mężczyzn od lat młodzieńczych zmaga się z nadpotliwością. W celu zmniejszenia czy nawet zniwelowania problemu (szczególnie w obrębie pach i dłoni) stosowana jest toksyna botulinowa, czyli tak zwany botoks.
  • łysienie – medycyna estetyczna może też rozwiązać problemy z łysieniem. Aby zapobiegać wypadaniu włosów, stosowane są nowoczesne zabiegi oparte na aplikowaniu osocza bogatopłytkowego, którego czynniki skutecznie stymulują aktywność mieszków włosowych, pobudzając ich wzrost.

Odpowiedz