Jaki jest najważniejszy kosmetyk w Twojej kosmetyczce?

Jeśli skupiasz się tylko na kilku kosmetykach w codziennej pielęgnacji, jest to zdecydowanie dobry wybór. Ważne, aby były skuteczne i odpowiadały na potrzeby Twojej skóry. Czy wiesz, jakiego kosmetyku powinno się używać codziennie, bez względu na wiek i typ cery?

Krem nawilżający – gwiazda wśród kosmetyków

Niezależnie od tego ile dokładnie masz lat i jakiego typu jest Twoja cera, to musisz wiedzieć, że podstawowe zadanie w pielęgnacji to nawilżenie skóry twarzy i jej ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Skóra twarzy jest każdego dnia narażona na wysuszanie, dlatego należy zadbać o jej nawilżenie.

Podstawowe zadanie dobrego kremu nawilżającego to wiązanie wody w głębokich warstwach skóry, a także tworzenie warstwy ochronnej na skórze. Jeśli chodzi o ten pierwszy efekt, to mogą to zapewnić tylko substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, ceramidy, gliceryna, aloes czy mocznik.

Jest to także bardzo ważne, jeśli chodzi o budowanie bariery hydrolipidowej skóry, która pozwala skórze zregenerować się po działaniu substancji aktywnych takich jak na przykład retinol. Dobrze nawodniona skóra jest także bardziej odporna na szkodliwe promieniowanie UV, które z kolei odpowiada za 80% oznak starzenia się twarzy.

Dlaczego stosowanie kremu nawilżającego jest tak ważne?

Jeśli skóra jest dobrze nawilżona, to stanowi to punkt wyjścia do dalszej pielęgnacji. Wtedy składniki aktywne w kosmetykach nie naruszą warstwy skórnej, bo właściwości regeneracyjne skóry nie będą naruszone. Składniki aktywne takie jak witamina C, retinol czy kwasy złuszczające, raczej nie spowodują podrażnienia na dobrze nawilżonej skórze.

Dobrze dobrany krem nawilżający zapewnia równowagę i zmniejsza podrażnienia skóry. Ważne jest, aby taki krem zawierał składniki aktywne i regenerujące, które zadziałają skutecznie, ale delikatnie na skórę.

Jeśli nie do końca znasz swój typ cery, to wybierz uniwersalny krem nawilżający, który będzie zawierał wspomniany kwas hialuronowy. Jest on odpowiedni dosłownie do każdego rodzaju cery i doskonale wiąże wodę, a przy tym nie wykazuje skutków ubocznych.

Podobna cenna substancja, która jest delikatna, a skuteczna to aloes, który jako dobry składnik łagodzący, jest częstym składnikiem kremów nawilżających.

Znajdź krem najlepszy do swojej cery

Jeśli zastanawiasz się jaki jest dobry krem nawilżający do twarzy, to głównie taki, który odpowiada na potrzeby Twojej cery i zawiera aktywne składniki o udowodnionym działaniu. Jeśli jesteś właścicielką suchej lub bardzo suchej skóry, to musisz wiedzieć, że to właśnie ona jest najbardziej podatna na starzenie się.

Dlatego krem nawilżający powinien mieć bogatą konsystencję i tworzyć delikatną warstwę na skórze. Cenne składniki w tym wypadku to ceramidy, kwasy tłuszczowe, składniki nawilżające i oleje.

Masz cerę skłonną do przebarwień? W tym wypadku zadbaj o kosmetyki, które wzmacniają warstwę hydrolipidową skóry i jednocześnie działają rozświetlająco. Dla cery tłustej, do nawilżania poleca się lekkie kremy nawilżające, najlepiej ze składnikami o działaniu antybakteryjnym i wpływającym na pracę gruczołów łojowych. Kremy nawilżające z niacynamidami mają właśnie takie wielokierunkowe działanie.

 

Odpowiedz