Ekologiczne napoje owocowe i warzywne – czy warto je pić?

W sklepach spotkać można coraz więcej naturalnych napojów owocowych i warzywnych, które mają pomóc dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Czy warto je włączyć do codziennej diety? Jak oddziałują na nasze ciało i czy faktycznie są tak dobre, jak o nich mówią i piszą?

Nie wszystkie produkty EKO są faktycznie ekologiczne

Zanim napiszę o zaletach ekologicznych napojów owocowych i warzywnych wspomnę, że wielu producentów nadużywa w nazwach swoich produktów słów EKO i BIO. Musimy wiedzieć, że napoje takie są faktycznie ekologiczne tylko pod warunkiem, że wszystkie składniki użyte do ich produkcji pochodzą z certyfikowanych upraw.

Część producentów wydaje się o tym zapominać i oferuje swoim klientom napoje słabej jakości, które niewiele mają wspólnego z ekologią. To właśnie dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie etykiety ze składem.

Wybierając napoje certyfikowane, mamy pewność, że gwarantują one najwyższej jakości i dostarczą naszemu organizmowi wielu cennych składników odżywczych, pomagających mu prawidłowo funkcjonować.

Dlaczego warto włączyć do diety zdrowe napoje na bazie owoców i warzyw?

Ekologiczne produkty zapewniają prawdziwe bogactwo witamin i minerałów, ale to także pokaźna porcja antyoksydantów, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami. Ich regularne stosowanie zapobiega wielu poważnym chorobom takim jak nowotwory czy problemy z układem krążenia. Zdrowe napoje na bazie owoców i warzyw to wiele cennych składników odżywczych pozwalających na prawidłową pracę wszystkich organów znajdujących się w naszym ciele.

Wybierając produkty ekologiczne takich firm jak Voelkel, mamy pewność, że nie zawierają one w swoim składzie niebezpiecznych dla naszego zdrowia nawozów mineralnych i pestycydów. To właśnie one są częstą przyczyną chorób układu pokarmowego i wbrew pozorom nie powodują wyłącznie dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Nadmiar nawozów i różnego rodzaju oprysków odkłada się w naszym ciele, zwiększając ryzyko nowotworów. Decydując się na włączenie do diety naturalnych napojów, powinniśmy decydować się wyłącznie na produkty w 100% naturalne i certyfikowane.

Naprzemienne stosowaniu napojów na bazie czerwonych buraków, kuszonej kapusty czy imbiru to nie tylko lepsze zdrowie, ale także bardzo dobre samopoczucie, lepszy sen i większa ilość energii. To gwarancja lepszego życia, które można zyskać niewielkim kosztem.

Naturalne napoje to nie tylko zdrowie, ale także świetny smak

Wiele osób zapomina, że naturalne napoje na bazie owoców i warzyw to nie tylko lepsze samopoczucie i zmniejszone ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne. To także bardzo dobry smak, który może być wspaniały dodatkiem przy dietach redukcyjnych. Nie ma chyba na świecie osoby, która podczas kuracji odchudzającej nie miałąby ochoty na coś smacznego. Zamiast słodyczy dostarczających naszemu organizmowi ogromnej porcji cukru i tłuszczu, można zastosować właśnie napoje na bazie owoców i warzyw. Odpowiednia kompozycja gwarantuje cudowny smak i jest fajną odmianą w trakcie diety na odchudzanie.

Aby zdrowe napoje smakowały dobrze, ważne jest ich odpowiednie przygotowanie. To właśnie dobry skład i odpowiedni bilans owoców i warzyw sprawia, że ostateczny smak danego produktu zachwyca. Warto dobierać zdrowe napoje do własnych preferencji, ale zwracać też uwagę na ich skład, bo to właśnie on odpowiada za prawdziwą moc takich napojów.

Jeśli wybierzemy produkty renomowanych firm, ostateczny efekt zadowoli nie tylko nasz organizm, ale także nasze kubki smakowe.

Samodzielne przygotowywanie czy gotowe produkty?

Wiemy już, że zdrowe napoje owocowe i warzywne są bardzo cenne i powinniśmy stosować je zawsze, gdy zależy nam na własnym zdrowiu. Wiele osób zastanawia się jednak czy warto zdecydować się na gotowe produkty, które można dostać w sklepie, czy bardziej przygotowywać je samodzielne.

Druga opcja wydaje się sporo tańsza, ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że do przygotowania zdrowego soku owocowego lub warzywnego powinniśmy wykorzystać solidną wyciskarkę. Sokowirówki są co prawda tańsze, ale ich użycie sprawia, że napój ostatecznie jest mniej wartościowy. Jeśli sprawdzimy cenę profesjonalnych urządzeń, szybko dojdziemy do wniosku, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup gotowego produktu.

Pamiętajmy jednak, że nie każdy napój ze sklepowej półki gwarantuje taką samą wartość. Podobny smak i niska cena nie zawsze sprawiają, że dany napój jest wart naszej uwagi. Zawsze w trakcie wyboru musimy skupiać się na składzie, bo to on jest kluczem do sukcesu. Jeśli wszystkie składniki pochodzą z certyfikowanych upraw, mamy gwarancje najwyższej jakości i pewność, że nasz organizm otrzyma to, co najlepsze.

Ktoś powie, że taki sam efekt można uzyskać, samodzielnie przygotowując napoje i trudno się z nim nie zgodzić. Pamiętajmy jednak, że do tego potrzeba sporo czasu oraz najwyższej jakości składników, których nie dostaniemy w pierwszym lepszym markecie spożywczym.

Odpowiedz