Chusteczki oralne – czym są i przed czym chronią?

Seks oralny, choć pełen przyjemności, niesie ze sobą pewne ryzyko zdrowotne. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z potencjalnego zagrożenia, które wiąże się z tą formą intymności.

Chociaż seks oralny jest uważany za bezpieczny pod względem ryzyka niechcianej ciąży, z medycznego punktu widzenia może prowadzić do przenoszenia różnych chorób wenerycznych. Na szczęście, istnieje sposób na zminimalizowanie tego ryzyka – chusteczki oralne.

Czym jest chusteczka oralna?

Chusteczka oralna to cienki kawałek materiału, który służy do zakrycia miejsc intymnych podczas uprawiania seksu oralnego. Jej głównym celem jest zmniejszenie prawdopodobieństwa zakażenia się chorobą weneryczną. Produkty te są wykonane z lateksu lub silikonu, które są często używane w produkcji gadżetów erotycznych.

Chusteczka oralna przypomina wyglądem tradycyjną chusteczkę higieniczną, ale ma nieco większe wymiary. Jest przeważnie wykonana z lateksu, dlatego może mieć kontakt ze skórą, nawet w tak wrażliwych miejscach. W sklepach można znaleźć tradycyjne chusteczki oralne, jak również warianty smakowe, które mają na celu zwiększenie doznań osoby będącej w danym momencie stroną aktywną.

Jak używać chusteczki oralnej?

Użytkowanie chusteczki oralnej jest niezwykle proste. Wystarczy wyciągnąć ją z opakowania, a następnie położyć na wybranej części ciała. Ważne, aby całkowicie zakrywała ona miejsca intymne partnera lub partnerki. Po zakończeniu pieszczot, chusteczkę należy wyrzucić – ze względów higienicznych nie nadaje się ona do ponownego użycia.

Przed jakimi chorobami zabezpieczają chusteczki oralne?

Chusteczki oralne służą do zmniejszenia ryzyka zakażenia się różnymi chorobami wenerycznymi. Wśród nich warto wymienić:

  • HIV,
  • HPV – wirus brodawczaka ludzkiego,
  • ziarnicę weneryczną,
  • rzeżączkę,
  • kiłę.

Należy pamiętać, że chusteczka oralna spełnia swoją funkcję wyłącznie w przypadku, gdy jest prawidłowo użytkowana. Jakiekolwiek zaniedbania- na przykład dwukrotne jej użycie bądź korzystanie z obu jej stron naprzemiennie – sprawiają, że przestaje ona zapewniać ochronę.

Chusteczki oralne jako profilaktyka chorób zakaźnych

Chusteczki oralne są niezwykle ważne w zapobieganiu chorobom zakaźnym. Potencjalne zagrożenia związane ze stosunkiem oralnym nie muszą wcale wymuszać rezygnacji z takiej aktywności seksualnej. Należy jedynie pamiętać o właściwej profilaktyce chorób zakaźnych, do której przydadzą się właśnie chusteczki oralne.

Chusteczki, nazywane także oral dem, mają niezwykle cienką i kwadratową strukturę. Korzystając z nich, nie maleją więc doznania seksualne. Dostępne są także produkty smakowe i zapachowe, które mogą dodatkowo zwiększać doznania podczas stosunku oralnego.

Gdzie można kupić chusteczki oralne i ile one kosztują?

Chusteczki oralne zazwyczaj sprzedawane są w zestawach – 4 sztuki kosztują około 30 zł, co sprawia, że ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. Nieco droższe są chusteczki smakowe, które dodatkowo mają zwiększać doznania. Stanowią one jednak takie samo zabezpieczenie, jak chusteczki o neutralnym smaku bądź zapachu.

Produkt ten dostępny jest w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Bardzo szeroką ofertę ma znaleźć można w wirtualnych sklepach, gdzie wybrać można nie tylko kolor, ale także smak czy zapach. Co ciekawe, choć pełnią podobną funkcję, jak prezerwatywy dla mężczyzn, nie można ich kupić w każdej aptece. Wręcz przeciwnie – jest to produkt wciąż słabo dostępny na polskim rynku.

Podsumowanie

Chusteczki oralne są produktem, który cieszy się dużą popularnością za granicą, ale na razie nie zdobył szerokiego uznania w Polsce. Może to wynikać między innymi z postrzegania seksu oralnego jako bezpiecznej formy intymności. Jednakże warto mieć na uwadze, że nawet poprzez seks oralny można przenosić różne choroby przenoszone drogą płciową.

Aby lepiej zabezpieczyć swoje zdrowie, warto sięgnąć po chusteczkę oralną, która może być też stosowana do pieszczenia odbytu – rimming. Tymczasem warto pamiętać, że jako jedyny zapewnia odpowiednią ochronę w trakcie seksu oralnego, zakrywając pochwę partnerki.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w seksie powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Chusteczki oralne to jeden ze sposobów, aby cieszyć się bliskością z partnerem, jednocześnie dbając o swoje zdrowie.

Odpowiedz